2015 m. liepos 21 d., antradienis
Jei kas užduotų klausimus: "Kur gimei ir augai? Ar pažįsti kraštą, kuriame gyveni? Ar teko matyti Kauno marių didybę? Ar domėjaisi įžymių žmonių gyvenimais?" su mano landumu ir cekavumu, niekada nesuabejojusi drąsiai ištarčiau TAIP - pažįstu šį kraštą ir manau, jis daug įspūdingesnis nei kuris kitas.


Įspūdingesnis tai TAIP, o ar pažįstu, tuo tikrai suabejojau, vos pirmą kartą išsiruošusi apžiūrėti 5 km atstumu nuo mano namų esantį Karvelių ąžuolą.
Surasti jį buvo gan sunkoka. Namų darbus atlieki, važiuoji su išmaniuoju, tačiau privažiavus nurodytą vietą imi dvejoti, kas ir kaip čia turi būti. Tuomet prieini laukymę ir jau vietinių gyventojų pasiklaususi eini kur tas didžiūnas turi augti. Tau tenka bristi pieva tol kol patiki, jog taip, tai Karvelių ąžuolas čia auga. Čia gyvenai šitiek metų, o niekada apie tokį nežinojai.
Ąžuolas didingas ir nepakartojamas, vaikai ima juo karstytis ir glėbesčiuoti (prireikė 4 suaugusių ir 2 vaikų jog šį galiūną apglėbtumėme). Ir dar, pats svarbiausias ženklas jog verta, tikrai verta viskuo dar labiau domėtis ir pabuvoti, yra gauti gamtos dovaną. Mes šitiek prisižemuogiavome, gyvenime vienoje vietoje tiek žemuogių nesu mačiusi. SUPER!!! Ąžuolas ir jo žemuogės, galiūnas ir jo raudonosios uogelės liks atmintyje, nuostabus derinys, reginys ir žemuogių aromatas. Va čia tai gyvenimas :)

Na, bet aš čia kažkaip iškart už vadžių, o juk reikėtų viską nuo pradžių ;)
Lietuviai neturi gerų kelioninių žemėlapių  - tai FAKTAS. Gyvendama Airijoje labai mėgau lankstinukus, kuriuose buvo lankytinų vietų žemėlapiai. Sėdi į mašiną, išsitrauki žemėlapį ir važiuoji sustodamas kelionės maršrute nurodytose vietose.
Pradėsite sakyti jog panašių leidinių yra knygynuose. Jie stori, su detaliais aprašymais, tačiau prastos kokybės nuotraukomis, į kurias pažiūrėjus, nesinori niekur keliauti.
Na gal ir tikrai yra ir kokybiškų kelionės žemėlapių, jei tokių yra praneškite man, būtinai įsigysiu. Tačiau pati iki šiolei normalių, patrauklių, lengvai suprantamų, ir keliauti norą sužadinančių leidinių nebuvau mačiusi berods iki šių metų gegužės.
Vienoje iš Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro facebook paskyroje  pastebėjau jog yra išleistas žemėlapis - lankstinukas, pavadinimu "Pažink kraštą, kuriame gyveni!".
Tad pirma pasitaikiusia proga, o tai jau buvo per respublikinį festivalį ""Aitvarai žemei ir dangui" gavau šį lankstinuką.
Beje, ar buvote šiame festivalyje Zapyškyje, jei dar ne, tai nežinote ko nepatyrėte. Aitvarai, tai lyg siūlas priartinantis mus prie Dievo. Tikrai užburiantis ir netgi sveikatą gerinantis dalykas. Būtinai kitais metais atvykite į Zapyškį, arba nusipirkite aitvarą, arba ir viena, ir kita.

Bet grįžkime prie lankstinuko, kuriame Kauno rajono savivaldybė švęsdama šiemet 60 metų jubiliejų, jį sukūrė ir išleido.
Man norisi sakyti "Aleliuja", štai į ką panašūs turėtų būti Lietuvos žemėlapiai (lankstinuko kūrėjams pastebėjimų taip pat turėčiau, bet darbas atliktas tikrai kruopščiai). 

DĖMESIO!!! Startuoja projektas:

"Lankytinų vietų Kauno rajone dizainas".

Modelis esu aš pati - Jūratė Jurevičiūtė.
Sukneles kuria Kauno rajonas ir jo lankytinos vietos.


 Papunkčiui, pagal lankstinuką, mano aplankytos Kauno rajono vietos:
4. Babtyno - Žemaitkiemio dvaras (Žemaitkiemio k., Babtų sen.);  • 10. Lietuvos kankinių skulptūrų parkas (Bažnyčios g. 1, Domeikava);

Rekomenduoju aplankyti. Užlipus ant piliakalnio atsiveria nuostabūs Neries vingiai ir pasakiškos pušų viršūnės. 

Labiausiai nuvylusi šio projekto vieta. Abejoju jog dar kartą ten sugrįšiu.  

 
 Jei jau lankote šį parkelį, nepraleiskite progos užsukti į Mykolaičio Putino atminimų parkelį, jame galėsite ramiai pasėdėti ir pajausti Kačerginės pušyną.
 Aš visomis keturiomis už Kačerginę. Ją galima lengvai apeiti pėsčiomis, ar apvažiuoti dviračiu. Tylu ir ramu, o ko daugiau reikia, norint pabėgti nuo kasdienybės ir miesto šurmulio nūdienos žmogui.


 Tai atgaiva širdžiai vaikštant mišku. Bevaikštant galima uogų, bei grybų rasti (čia jau viskas priklauso kada šiuo Šaltinio taku vaikščiosite ir kokį tako atstumą pasirinksite). O svarbiausia ieškokite pačio šaltinio, jei jo nerasite, pačiame Kačerginės miestelyje, prie parduotuvėlės yra pastatytas čiaupas, iš kurio dieną naktį Laimės šaltinio vanduo teka. Būtinai jo paragaukite, juk reta vietų kur laimė teka.


  • 19. Paminklas kraštotyrininkui Baliui Buračui atminti (Vilniaus g. 67, Karmėlava); Man ši vieta malonus atradimas. Persiropštę per sugriuvusią akmeninę tvorą nuėjome pasigrožėti nuostabiu peizažu.
  • 22. Dievų ir deivių slėnis (Pušyno g., Kulautuva);


  • 23. Madonos skulptūra (Pušyno g., 23, Kulautuva);


  • 24. Kulautuvos mobili prieplauka (Kranto g., Kulautuva);25. Kulautuvos paplūdimys (Nemuno g., Kulautuva);  • 28. Linksmakalnio tvenkiniai (Linksmakalnio sen.);  • 29. Buvęs Kontrolės ir patikros punktas (Sodų g. 1, Linksmakalnis);

     

  • 30. Karinio miestelio kultūros rūmai (Liepų g. 4. Linksmakalnis);
 Apgriuvę ir apaugę karinio miestelio kultūros rūmai, gerai atspindi skurdų žmonių  supratimą, kas yra augintinis. O tų amsinčių ir kniaukiančių visai šalia kultūros rūmų yra ganėtinai nemažai. Greta esančiame pastate įsikūrusi VšĮ "Penkta koja". Būtinai užeikite, bent jau paglostyti, ar pavedžioti beglobį gyvūną... O gal pajausite ryšį, kuris neleis jo palikti?...
Nuostabi vieta, ramu, skoninga, didinga.
Čia įsikūręs Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centras, darbuotojai mielai pakonsultuos ir parekomenduos kur ir kaip turiningai praleisti laisvalaikį.Pyplių piliakalnis man ne naujiena. Tik nesenai sužinojau jog prie pat jo galima pajodinėti poniu ar žirgu.


Ši vieta man kvepėjo egzotika. Lankėmės joje, kai vakarėjo ir pelkė atrodė kaip iš nerealaus sufotošopinto atviruko. Rekomenduoju visu 100 proc., jei oro sąlygos palankios, romantika garantuota ;)
43. Dubravos arboretumas (Kauno marių regioninis parkas, Samynų sen.);

Jei perskaitėte mano rašinį ir peržiūrėjote nuotraukas, Jūs esate tas, kuris galbūt atvažiuos pabūti, pamedituoti, pasvajoti, pasigrožėti, padainuoti, paleisti aitvaro, paklausyti ką šneka senieji medžiai. Jūs tas, kuriam įdomu, Jūs tas, kuris aplankys daug daugiau. nei tą padariau pati. O gal Jūs tas, kuris visa tai parodys dar naujesniu rakursu, nei Kauno rajoną pamačiau aš.

Sėkmės kelionėje!!!

Maniškė dar tikrai nesibaigia :)
0 komentarai (-ų):

About Me

Idėjų pastogė
Tikrai gerą idėją galima pažinti iš to, kad ji jau iš anksto atrodo neįgyvendinama. (A.Einstein)
Rodyti visą mano profilį